Kroužek kaktusářů

Kroužek kaktusářů pracuje již před 15 let po záštitou Stanice přírodovědců DDM Praha.
Kroužek navštěvují děti od 9ti let se zájmem o sukulentní rostliny. Děti se seznámí se základními dovednostmi pro pěstování těchto rostlin. Učí se ošetřovat rostliny s ohledem na roční období, vysévat, pikýrovat a roubovat. Na schůzkách v zimním období jsou promítány fotografie z domovin těchto zajímavých rostlin. Celoroční činnost vrcholí návštěvou pražské kaktusářské výstavy. Schůzky se konají ve středu od poloviny září do konce školního roku. Začátek je v 15,30.
Přihlášky pro školní rok 2007-08 podávejte ve Stanici přírodovědců nebo u vedoucího kroužku.
Dlouholetý vedoucím kroužku je Mgr. Antonín Krejčík, email: a.krejcik@volny.cz 

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy

Stanice přírodovědců je krásným, klidným místem na Smíchově, v těsné blízkosti metra Anděl.
V přední části areálu se nachází pečlivě udržovaná alpínská zahrada, další zeleň pak tvoří různé dřeviny označené smaltovanými cedulkami s názvy.
Ve stanici přírodovědců jsou též skleníky a výběhy pro zvířata. Ve stanici se chovají rozličné druhy zvířat. Venkovní výběhy patří poníkům a kozám kamerunským, ve voliérách žije několik druhů ptáků. Tropické terárium je domovem mimořádně bohaté expozice plazů. Unikátní je chov krokodýla nilského, kajmanů brýlových, ale i dospělých exemplářů krajt, anakond velkých či hroznýšů královských. Můžete zde vidět dravé želvy kajmanky, varany, leguány, různé druhy akvarijních ryb a obojživelníků a samozřejmě také expozici kaktusů a dalších sukulentních rostlin.
Stanice přírodovědců poskytuje dětem (i předškolního věku) a mládeži různé druhy zájmových kroužků, nejen přírodovědně zaměřených. Nabízí trávení volného času na vlastních akcích - táborech, exkurzích a zájezdech dále Stanice pořádá výstavy, soutěže, výtvarná odpoledne atd.
více na webu DDM

Kontakt
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy
Drtinova 1a
150 00 Praha 5 - Smíchov
tel. 257 321 336
e-mail priroda@ddmpraha.cz